SIA "Ūdens būve"

ŪDENS ATDZELŽOŠANAS IEKĀRTA - "BIR-DUPLEX"

 

~ Attīra ūdeni no dzelzs

~ Bez ķīmiskajiem reaģentiem

~ Zemi ekspluatācijas izdevumi

 

~ „BIR DUPLEX” sērijas iekārtu raksturojums

„BIR-DUPLEX” sērijas attīrīšanas iekārtas ir paredzētas gan privātajam sektoram (privātmājām, viesu namiem), gan industriālajam sektoram (ražošanas iestādēm, daudzdzīvokļu namiem u.c), kur noteicošais ir augsta ūdens attīrīšana kvalitāte un ērta, kā arī finansiāli ekonomiska turpmākā ekspluatēšana. Ūdens atdzelžošanas iekārtas „BIR-DUPLEX” ir iekārtas, kas ūdens atdzelžošanu veic ar aerācijas metodi, panākot dzelzs oksidēšanos un tad to filtrējot. Šādu metodi pielieto visā pasaulē jau diezgan sen. Agrāk līdzīgu metodi izmantoja lielapjoma atdzelžošanas stacijās, pilsētas ūdensvada attīrīšanai, ciematu ūdensvadu attīrīšanām, lielām katlu mājām, ražotnēm u.c., taču mūsdienās šī metode pilnveidota ar iespēju izmantot arī mazāka apjoma objektiem privātajā sektorā.
„DUPLEX” sērijas iekārtas atšķiras no parastā tipa iekārtām ar to, ka šiem modeļiem tiek izmantotas divas filtrējošās spiediena tvertnes. Līdz ar to ir iespējama nepārtraukta ūdens padeve patērētājam, pat iekārtas pašattīrīšanās (skalošanās) laikā.

~ Ieguvumi izmantojot „BIR DUPLEX” attīrīšanas iekārtas

 • Nodrošina patērētājam ūdens attīrīšanu nepārtrauktā plūsmā
 • Ērta ekspluatēšana un apkalpošana
 • Attīra ūdeni neizmantojot ķīmiskos reaģentus
 • Uzlabo pārtikā lietojamā ūdens kvalitāti un garšu
 • Pilnīgi automatizēta darbība
 • Zemi ekspluatācijas izdevumi
 • Notekūdeņus var novadīt arī bioloģiskajā kanalizācijā
 • 3 gadu garantija

~ Īss iekārtu darbības princips

Neattīrītais ūdens no ūdens ieguves avota tiek sūknēts uz ūdens sagataves saimniecības ēku, kur tas tiek pievadīts filtrācijas sistēmai „BIR-DUPLEX”. Filtrācijas sistēmas tvertņu tilpnēs atrodas gaiss (t.sk. skābeklis), caur kuru plūstot ūdenim tiek oksidēts ūdenī izšķīdušais dzelzs (Fe3+, Fe2+) izveidojot molekulas (Fe2O3, FeO), kuras ir vieglāk piesaistīt filtrējošam materiālam. Oksidēšanas procesa rezultātā izveidojušās nogulsnes un molekulas (Fe2O3, FeO), pakāpeniski nogrimst līdz tās aiztur filtrējošais slānis, kas atrodas tajās pašās tvertnes tilpnēs. Tādejādi pēc šīs filtrācijas tiek nodrošināts attīrīts ūdens no dzelzs. Šo filtrējošo vidi ir nepieciešams periodiski skalot ar ūdeni. Iekārtai skalojoties, sakrājušais dzelzis tiek izskalots kanalizācijā. Iekārtas skalošanās tiek veikta automātiski ar vadības mehānisma palīdzību. Skalošanās laikā tiek arī atjaunots skābekļa saturs tvertnē. Svarīgi! Iekārtai ir divas spiediena tvertnes, kas pievienotas pie ūdens sistēmas. Ūdens plūsma tiek nodrošināta caur abām tvertnēm. Katrai tvertnei ir uzmontēts vadības bloks. Katrai tvertnei pie ūdens izvada cauruļvada ir uzmontēts elektriskais vārsts. Elektriskais vārsts ir paredzēts, lai iekārtas pašatīrīšnās laikā neattīrītā ūdens padeve nenokļūtu sistēmā pie patērētāja. Piemēram, kad viena tvertne veic iekārtas pašattīrīšanos (skalošanos), vārsts aizver ūdens izvadu no šīs tvertnes. Tikmēr ūdens padeve tiek nodrošināta caur otru tvertni. Šajā mirklī kopējās iekārtas attīrīšanas ražība un caurplūde samazinās pa 50%, taču pēc skalošanas beigām jauda atkal atjaunojās un iekārta darbojās ar 100% ražību. Skalošanas process lielākoties tiek ieregulēts nakts režīmā, un tā ilgums ilgst apmēram 10-16min (atkarībā no iekārtas modeļa un ieplūdes ūdens kvalitātes). Svarīgi! Iekārtas darbībai nav nepieciešami ķīmiskie reaģenti, un tas nozīmē, ka iekārta nepasliktina pārtikā lietojamā ūdens kvalitāti, turklāt skalošanās ūdeņi nekaitē bioloģiskām kanalizācijas sistēmām.

~ Ūdens attīrīšanas spēja

 • Pieļaujamā maksimālā attīrīšanai paredzētā dzelzs (Fe) koncentrācija ūdenī – max. 4.0mg/l

~ Ūdens attīrīšanas līmenis

 • Kopējā dzelzs (Fe) koncentrācija attīrītā ūdenī - <0,2mg/l

~ Iekārtu jaudas

Nepieciešamās iekārtas ir jāizvēlas, vadoties pēc ūdens analīžu rezultātiem un vajadzīgās attīrīšanas ražības.
Piezīme! Attīrīšanas ražība nav iekārtas caurplūde. Iekārtas caurplūde lielākoties ir krietni lielāka par attīrīšanas ražību (skatīt zemāk tabulā).
Piezīme! Brīžos, kad ūdens patēriņš būs lielāks par zemāk tabulā norādīto attīrīšanas ražību, tad ūdens attīrīšanas funkcija tik un tā tiks veikta, taču attīrīšanas pakāpe pamazām samazināsies atkarībā no konkrētajā brīdī pārtērētā ūdens daudzuma.

           Modelis                     Iekārtas attīrīšanas ražība         Maksimālā caurplūde

 • BIR DUPLEX 1500             1,6 m³/h (26 l/min)                      5 m³/h
 • BIR DUPLEX 2000             2,2 m³/h (36 l/min)                      5 m³/h
 • BIR DUPLEX 3000             2,6 m³/h (43 l/min)                      5 m³/h
 • BIR DUPLEX 4000             3,0 m³/h (50 l/min)                      5 m³/h
 • BIR DUPLEX 5000             3,6 m³/h (60 l/min)                      5 m³/h

~ Iekārtu komplektācija un ražotāji

SIA „Ūdens būve” veic pilnīgu iekārtu komplektāciju. Iekārtas tiek komplektētas SIA „Ūdens būve” darbnīcā, Kalnciema ielā 87, vai nepieciešamības gadījumos objektos uz vietas. Komplektējošās sastāvdaļas ir augstas kvalitātes, tās ir pārbaudītas un testētas. Iekārtu komplektējošo sastāvdaļu ražotāji un piegādātāji ir Eiropā un ASV vadošie līderi šajā jomā, kas mūsuprāt ir pārliecība par uzticību, atbildību un kvalitāti. (Nepieciešamības gadījumā izejmateriālu specifikācijas prasīt pārdevējam).

~ Iekārtu tehniskie parametri un specifikācijas

Lai iegūtu paplašinātu informāciju par iekārtām, to specifikācijām, izmēriem un tehniskiem parametriem nepieciešams griezties pie pārdevēja, atsūtot pieprasījumu uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., vai zvanot uz biroja tālruni +371 29349862.

~ Iekārtu garantijas

 • Iekārtas kopējā garantija ir 3 gadi.
Kontaktinformācija
  • Darba laiks

   Pirm - Ceturt 9:00 - 18:00
   Piektdiena 9:00 - 17:00
   Sest - Svēt Brīvs

    

  • Saziņa

   Biroja Tālr.: +371 29349862
   Projektu vadītājs: +371 28318246
   Serviss: +371 29182508
   Skype: sia_udensbuve 
   E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

   facebook.lv/udensbuve