SIA "Ūdens būve"

Ūdens atdzelžošanas iekārtas "AERO ECO"


ro

 

~ Attīra ūdeni no dzelzs

~ Attīra ūdeni no mangāna

~ Bez ķīmiskajiem reaģentiem

~ Zemi ekspluatācijas izdevumi

 

 

~ „AERO ECO” sērijas iekārtu raksturojums

Automātiskā ūdens atdzelžošanas iekārta - „AERO-ECO” ir ekoloģisks risinājums cilvēkiem un dabai, lai efektīvi un veiksmīgi atdzelžotu ūdeni bez ķīmisku reaģentu izmantošanas, kas mūsuprāt ir liels pluss dzeramā ūdens sagatavei. Iekārtas „AERO-ECO” attīra ūdeni no dzels un mangāna daudzuma, kā arī no mehāniskiem un ķīmiskiem piemaisījumiem. Iekārtas ūdens atdzelžošanu veic ar aerācijas metodi, panākot dzelzs oksidēšanos (pārveidi), pēc tam to izfiltrējot. Būtiski ir arī tas, ka iekārtu skalošanās notekūdeņi neietekmē negatīvi bioloģiskās kanalizācijas sistēmas darbību atšķirībā no iekārtām, kas skalojas ar ķīmiskajiem reaģentiem (piemēram, Kālija permanganātu).

~ Ieguvumi izmantojot "AERO ECO” attīrīšanas iekārtas

 • Nodrošina patērētājam ūdens attīrīšanu nepārtrauktā plūsmā
 • Attīra ūdeni neizmantojot ķīmiskos reaģentus
 • Uzlabo pārtikā lietojamā ūdens kvalitāti un garšu
 • Pilnīgi automatizēta darbība
 • Zemi ekspluatācijas izdevumi
 • Ilglaicīga darbība, zems sastāvdaļu un filtrējošā materiāla nolietojums (pateicoties iekārtas sastāvdaļu un materiālu kvalitātei)
 • Notekūdeņus var novadīt arī bioloģiskajā kanalizācijā
 • 3 gadu garantija

~ Īss iekārtu darbības princips

Ūdens atdzelžošanas stacijas komplektācija paredz divu tehnoloģisko posmu pielietošanu. Salīdzinot ar tradicionālu risinājumu, dzelzs oksidācijai nepieciešamais laiks tiek samazināts un tiek sasniegts lielāks filtrācijas ātrums. 

 • Atdzelžošanas tehnoloģijas pirmajā posmā – daļēji vai pilnīgi izšķīdušais dzelzs nogulsnējas, izmantojot aerācijas metodi un filtrācijas metodi. Ūdens no artēziskās akas tiek sūknēts uz ūdens sagataves saimniecības ēku, kur tālāk tas tiek pievadīts speciālām spiediena tvertnēm. Tvertnēs augšējā daļā ar gaisa padeves sistēmu ir izveidots gaisa spilvens, kas uztur attiecīgu gaisa daudzumu spiediena tvertnēs. Gaiss ir padots ar augstspiediena kompresoru, kura ieslēgšanās un izslēgšanās laiki tiek ieregulēti ar digitālo vai mehānisko taimeri. Kad neattīrītais ūdens plūst cauri šim tvertnēm, tas nonāk saskarsmē ar skābekli, notiek izšķīdušā, šķidrā dzelzs (divvērtīgā dzelzs) un mangāna oksidēšanās process (izšķīdušie dzelzs un mangāna savienojumi pārvēršas nešķīstošā stāvoklī, jeb nogulsnēs).
 • Otrajā posmā reakcijas rezultātā izveidojušās nogulsnes aiztur filtrējošais slānis, kas atrodas filtrējošo tvertņu tilpnēs. Tādējādi ūdens tālāk plūst tīrs un attīrīts no dzelzs. Filtrējošās tvertnes ir sapildītas ar trīs veidu, dažādu frakciju kvarca smiltīm un papildus katalizatora masu „PIROLOX”, kas nodrošina pilnīgu garantiju dzelzs oksidēšanā. Šīs vielas granulas pārklātas ar MnO2 - mangāna dioksīda pārklājums nodrošina un paātrina dzelzs un mangāna reakciju ar skābekli. Katalizators nemainās un neprasa reģenerāciju ar ķīmiskām vielām. Šo filtrējošo vidi nepieciešams periodiski skalot ar ūdeni. Iekārtai skalojoties sakrājušais dzelzs izskalojās kanalizācijā. Iekārtas skalošanās biežums un ilgums tiek veikts automātiski ar elektroniskajiem vadības mehānismiem.

~ Ūdens attīrīšanas spēja

 • Ieteicamā maksimālā attīrīšanai paredzētā dzelzs (Fe) koncentrācija ūdenī – max. 2,5mg/l. Piezīme! Šīs iekārtas spēj attīrīt arī krietni lielākus dzelzs daudzumus, taču jāņem vērā, ja dzelzs saturs būs ievērojami augstāks, tad samazināsies iekārtas ražība, kā arī iekārtai būs nepieciešamas biežākas apkopes.
 • Pieļaujamā maksimālā attīrīšanai paredzētā mangāna (Mn2+) koncentrācija ūdenī – max. 1,0mg/l.

~ Ūdens attīrīšanas līmenis

 • Kopējā dzelzs (Fe) koncentrācija attīrītā ūdenī - <0,2mg/l
 • Kopējā mangāna (Mn2+) koncentrācija attīrītā ūdenī - <0,05mg/l

~ Iekārtu jaudas

Nepieciešamās iekārtas ir jāizvēlas vadoties pēc ūdens analīžu rezultātiem un vajadzīgās attīrīšanas ražības.
Piezīme! Attīrīšanas ražība nav iekārtas caurplūde. Iekārtas caurplūde lielākoties ir krietni lielāka par attīrīšanas ražību (skatīt zemāk tabulā).
Piezīme! Brīžos, kad ūdens patēriņš būs lielāks par zemāk tabulā norādīto attīrīšanas ražību, ūdens attīrīšanas funkcija tik un tā tiks veikta, taču attīrīšanas pakāpe pamazām samazināsies atkarībā no konkrētajā brīdī pārtērētā ūdens daudzuma.

       Modelis                         Iekārtas attīrīšanas ražība               Maksimālā caurplūde

 • AERO-ECO 8000                4 m³/h (33,33 l/min)                       10,0 m³/h
 • AERO-ECO 2165                5 m³/h (43,33 l/min)                       10,0 m³/h
 • AERO-ECO 2472                7 m³/h (58,33 l/min)                       12,0 m³/h
 • AERO-ECO 3072                11 m³/h (91,66 l/min)                      21,0 m³/h
 • AERO-ECO 3672                16 m³/h (133,3 l/min)                      30,0 m³/h

~ Iekārtu komplektācija un ražotāji

SIA „Ūdens būve” veic pilnīgu iekārtu komplektāciju. Iekārtas tiek komplektētas SIA „Ūdens būve” darbnīcā, Kalnciema ielā 87, vai nepieciešamības gadījumos objektos uz vietas. Komplektējošās sastāvdaļas ir augstas kvalitātes, tās ir pārbaudītas un testētas. Iekārtu komplektējošo sastāvdaļu ražotāji un piegādātāji ir Eiropā un ASV vadošie līderi šajā jomā, kas mūsuprāt ir pārliecība par uzticību, atbildību un kvalitāti. Nepieciešamības gadījumā izejmateriālu specifikācijas prasīt pārdevējam.

~ Iekārtu tehniskie parametri un specifikācijas

Lai iegūtu paplašinātu informāciju par iekārtām, to specifikācijām, izmēriem un tehniskiem parametriem nepieciešams griezties pie pārdevēja, atsūtot pieprasījumu uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., vai zvanot uz biroja tālruni +371 29349862.

~ Iekārtu garantijas

 • Iekārtas kopējā garantija ir 3 gadi.
Kontaktinformācija
  • Darba laiks

   Pirm - Ceturt 9:00 - 18:00
   Piektdiena 9:00 - 17:00
   Sest - Svēt Brīvs

    

  • Saziņa

   Biroja Tālr.: +371 29349862
   Projektu vadītājs: +371 28318246
   Serviss: +371 29182508
   Skype: sia_udensbuve 
   E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

   facebook.lv/udensbuve