SIA "Ūdens būve"

Ūdens mīkstināšanas iekārta – „RH duplex”

 

ro

~ Mīkstina ūdeni

~ Samazina dzelzi

~ Samazina amonija jonus

~ Samazina mangāna jonus

 

 

 

~ „RH DUPLEX” sērijas iekārtu raksturojums

Šīs iekārtas attīra ūdeni no dažādiem ķīmiskiem piemaisījumiem. Lielākoties iekārtas izmanto ūdens mīkstināšanai, kā arī amonija dzelzs un mangāna samazināšanai. „RH DUPLEX” sērijas attīrīšanas iekārtas ir piemērotas saimniecībām, birojiem, viesu namiem, viesnīcām, daudzdzīvokļu namiem, ražotnēm, u.c. vietām, kur noteicošais ir ne tikai augsta ūdens attīrīšanas kvalitāte un ērta turpmākā ekspluatēšana, bet arī patstāvīga ūdens attīrīšana nepārtrauktā plūsmā. „RH DUPLEX” atšķiras no parastajām ūdens mīkstināšanas iekārtām ar to, ka šiem modeļiem tiek izmantotas divas filtrējošās spiediena tvertnes. Līdz ar to ir iespējama nepārtraukta ūdens padeve patērētājam arī reģenerācijas laikā.

~ Ieguvumi izmantojot „RH DUPLEX” attīrīšanas iekārtas

 • Augsta attīrīšanas spēja
 • Pilnīgi automatizēta darbība
 • Ērta ekspluatēšana un apkalpošana
 • Ilglaicīga darbība = zems sastāvdaļu un filtrējošā materiāla nolietojums= (pateicoties iekārtas sastāvdaļu un materiālu kvalitātei)
 • 3 gadu garantija

~ Īss iekārtu darbības princips

Ūdens attīrīšanas iekārtas spiediena tvertnes ir pildītas ar katjonīta apmaiņas slāni (Katjonu apmaiņas sveķi). Šis slānis piesaista (absorbē) no tvertnei cauri tekoša ūdens kalcija, magnija, dzelzs, amonija, u.c. jonus. Neattīrītais ūdens daudzums (m³), plūstot cauri tvertnes tilpnē atrodošajam slānim, pakāpeniski samazina šī slāņa darbības spējas. Un tāpēc šis slānis periodiski ir jāatjauno. Atjaunošanās notiek automātiski skalojot slāni ar sāls šķīdumu. To sauc par filtra reģenerāciju. Reģenerācijas laikā sakrājušies elementi (Ca, Mg, Fe, NH4+-N, u.c.) tiek izskaloti kanalizācijā. Kad reģenerācijas process ir beidzies, iekārta atkal ir gatava darbībai, ūdens attīrīšanai. Iekārta darbojās automātiskā režīmā ar vadības mehānisma palīdzību. Iekārtai ir divas spiediena tvertnes, kas pievienotas pie ūdens sistēmas. Ūdens plūsma tiek nodrošināta caur abām tvertnēm. Katrai tvertnei ir uzmontēts vadības bloks. Katrai tvertnei uz ūdens izvada cauruļvada ir uzmontēts elektriskais vārsts. Elektriskais vārsts ir paredzēts, lai iekārtas reģenerācijas laikā neattīrītā ūdens padeve nenokļūtu sistēmā pie patērētāja. Piemēram, kad viena tvertne veic iekārtas reģenerāciju, vārsts aizver ūdens izvadu no šīs tvertnes. Tikmēr ūdens padeve tiek nodrošināta caur otru tvertni. Šajā mirklī kopējās iekārtas attīrīšanas ražība un caurplūde samazinās pa 50%, taču pēc reģenerācijas beigām jauda atkal atjaunojās un iekārta darbojās ar 100% ražību. Reģenerācijas process lielākoties tiek ieregulēts nakts režīmā, un tā ilgums ilgst apmēram 1,5-2,5h (atkarībā no iekārtas modeļa). Vadības mehānisms ir pilnībā aprīkots ar nepieciešamajām funkcijām, lai varētu nekļūdīgi ieregulēt katram klientam individuāli nepieciešamos uzstādījumus, vadoties pēc ūdens analīžu rezultātiem, ūdens spiedieniem, u.t.t.. Vadības mehānisms ir aprīkots ar ūdens patēriņa skaitītāju, kurš nodrošina iekārtas reģenerācijas intervālu (skaita litrus līdz nākošajai reģenerācijai), tādējādi nodrošinot reaģenta „Sāls” patēriņa un notekūdeņu ekonomiju). Reģenerācijas biežums tiek aprēķināts katram klientam individuāli, jo tas ir atkarīgs no attīrāmā ūdens kvalitātes un izvēlētā iekārtas modeļa.

~ Ūdens attīrīšanas spēja

 • Vēlamā attīrīšanai paredzētā maksimālā kopējās cietības (H) koncentrācija ūdenī – max. 30ekv-mmol/l.
 • Vēlamā attīrīšanai paredzētā maksimālā dzelzs (Fe) koncentrācija ūdenī – max. 3mg/l.
 • Vēlamā attīrīšanai paredzētā maksimālā amonija (NH4+-N) koncentrācija ūdenī – max. 5mg/l.

~ Ūdens attīrīšanas līmenis

 • Kopējās cietības (H) koncentrācija attīrītā ūdenī pēc attīrīšanas - < 0,5mgekv/l.
 • Kopējā dzelzs (Fe) koncentrācija attīrītā ūdenī pēc attīrīšanas - <0,2mg/l.
 • Kopējā amonija (NH4+-N) koncentrācija attīrītā ūdenī pēc attīrīšanas - <0,5mg/l.

~ Iekārtu jaudas

Nepieciešamās iekārtas ir jāizvēlas, vadoties pēc ūdens analīžu rezultātiem un vajadzīgās attīrīšanas ražības. Piezīme! Attīrīšanas ražība nav iekārtas caurplūde. Iekārtas caurplūde lielākoties ir krietni lielāka par attīrīšanas ražību (skatīt zemāk tabulā).
Piezīme! Brīžos, kad ūdens patēriņš būs lielāks par zemāk tabulā norādīto attīrīšanas ražību, tad ūdens attīrīšanas funkcija tik un tā tiks veikta, taču attīrīšanas pakāpe pamazām samazināsies atkarībā no konkrētajā brīdī pārtērētā ūdens daudzuma.

             Modelis                 Iekārtas max. caurplūde            Iekārtas attīrīšanas ražība

 • RH-305 DUPLEX               10 m³/h                                       2,6 m³/h (43,33 l/min)
 • RH-1000 DUPLEX             10 m³/h                                       3,2 m³/h (53,33 l/min)
 • RH-1500 DUPLEX             10 m³/h                                       4,0 m³/h (66,66 l/min)
 • RH-2000 DUPLEX             10 m³/h                                       5,0 m³/h (83,33 l/min)
 • RH-3000 DUPLEX             10 m³/h                                       7,0 m³/h (116,66 l/min)
 • RH-4000 DUPLEX             12 m³/h                                       9,6 m³/h (160,0 l/min)
 • RH-6000 DUPLEX             12 m³/h                                       12,0 m³/h (200,0 l/min)
 • RH-8000 DUPLEX             28 m³/h                                       16,0 m³/h (266,66 l/min)
 • RH-2165 DUPLEX             28 m³/h                                       19,0 m³/h (316,66 l/min)
 • RH-2472 DUPLEX             28 m³/h                                       28,0 m³/h (466,66 l/min)
 • RH-3072 DUPLEX             50 m³/h                                       41,0 m³/h (683,33 l/min)
 • RH-3672 DUPLEX             100 m³/h                                     60,0 m³/h (1000 l/min)

~ Iekārtu komplektācija un ražotāji

SIA „Ūdens būve” veic pilnīgu iekārtu komplektāciju. Iekārtas tiek komplektētas SIA „Ūdens būve” darbnīcā, Kalnciema ielā 87, vai nepieciešamības gadījumos objektos uz vietas. Komplektējošās sastāvdaļas ir augstas kvalitātes, tās ir pārbaudītas un testētas. Iekārtu komplektējošo sastāvdaļu ražotāji un piegādātāji ir Eiropā un ASV vadošie līderi šajā jomā, kas mūsuprāt ir pārliecība par uzticību, atbildību un kvalitāti. Nepieciešamības gadījumā izejmateriālu specifikācijas prasīt pārdevējam.

~ Iekārtu tehniskie parametri un specifikācijas

Lai iegūtu paplašinātu informāciju par iekārtām, to specifikācijām, izmēriem un tehniskiem parametriem nepieciešams griezties pie pārdevēja, atsūtot pieprasījumu uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., vai zvanot uz biroja tālruni +371 29349862.

~ Iekārtu garantijas

 • Iekārtas kopējā garantija ir 3 gadi.
Kontaktinformācija
  • Darba laiks

   Pirm - Ceturt 9:00 - 18:00
   Piektdiena 9:00 - 17:00
   Sest - Svēt Brīvs

    

  • Saziņa

   Biroja Tālr.: +371 29349862
   Projektu vadītājs: +371 28318246
   Serviss: +371 29182508
   Skype: sia_udensbuve 
   E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

   facebook.lv/udensbuve