SIA "Ūdens būve"

Ūdens attīrīšanas iekārta - "ANION"

 

ro

~ Mīkstina ūdeni

~ Samazina dzelzi

~ Samazina organiskos savienojumus

~ Samazina amoniju

 

 

 

~ „ANION” sērijas iekārtu raksturojums

Šīs iekārtas attīra ūdeni no dažādiem ķīmiskiem piemaisījumiem. Lielākoties iekārtas izmanto, lai mīkstinātu ūdeni un attīrītu ūdeni no organiskajiem savienojumiem (oksidējamības), taču papildus iekārta samazina arī ūdenī esošos dzelzs, mangāna un amonija jonus. „ANION” sērijas attīrīšanas iekārtas ir piemērotas privātmāju saimniecībām, viesu namiem, viesnīcām, ražotnēm, ciematiem, u.c. vietām, kur noteicošais ir augsta ūdens attīrīšanas kvalitāte un ērta turpmākā ekspluatēšana.

~ Īss iekārtu darbības princips

Ūdens attīrīšanas iekārtas spiediena tvertne ir pildīta ar speciālu jonu apmaiņas pildījumu. Šis pildījums sastāv no trīs komponentiem - kvarca akmeņu slāņa, katjonīta jonu apmaiņas slāņa un anjonīta jonu apmaiņas slāņa. Kvarca akmeņus izmanto ūdens plūsmas sadalīšanai, katjonīta apmaiņas slāni izmanto, lai mīkstinātu ūdeni, samazinātu dzelzs un mangāna savienojumus, savukārt anjonīta slāni izmanto, lai attīrītu ūdeni no organiskajām vielām (Oksidējamības). Ūdens, plūstot cari šai kopējai masai, kas atrodas tvertnē piesaista tai kalcija, magnija, dzelzs, amonija, u.c. jonus. Tādējādi ūdens pie patērētāja nokļūst attīrīts. Taču neattīrītais ūdens daudzums (m³), plūstot cauri tvertnes tilpnei, pakāpeniski samazina šī slāņa darbības spējas, tāpēc šis slānis periodiski ir jāatjauno. Atjaunošanās notiek automātiski skalojot slāni ar sāls šķīdumu. To sauc par filtra reģenerāciju. Reģenerācijas laikā sakrājušies elementi (Ca, Mg, Fe, u.c.) tiek izskaloti kanalizācijā. Kad skalošanās process ir beidzies, iekārta atkal ir gatava darbībai, ūdens attīrīšanai. Iekārta darbojās automātiskā režīmā ar vadības mehānisma palīdzību. Vadības mehānisms ir pilnībā aprīkots ar nepieciešamajām funkcijām, lai varētu nekļūdīgi ieregulēt katram klientam individuāli nepieciešamos uzstādījumus, vadoties pēc ūdens analīžu rezultātiem, ūdens spiedieniem, u.t.t.. Vadības mehānisms ir aprīkots ar ūdens patēriņa skaitītāju, kurš nodrošina iekārtas reģenerācijas intervālu (skaita litrus līdz nākošai reģenerācijai), tādējādi nodrošinot reaģenta „Sāls” patēriņa un notekūdeņu ekonomiju. Reģenerācijas biežums tiek aprēķināts katram klientam individuāli, jo tas ir atkarīgs no attīrāmā ūdens kvalitātes un izvēlētā iekārtas modeļa.

~ Ieguvumi izmantojot „ANION” attīrīšanas iekārtas

 • Augsta attīrīšanas spēja
 • Pilnīgi automatizēta darbība
 • Ērta ekspluatēšana un apkalpošana 
 • Ilglaicīga darbība, zems sastāvdaļu un filtrējošā materiāla nolietojums (pateicoties iekārtas sastāvdaļu un materiālu kvalitātei).

 ~ Ūdens attīrīšanas spēja

 • Vēlamā attīrīšanai paredzētā maksimālā kopējās cietības (H) koncentrācija ūdenī –max. 30.0 ekv-mmol/l.
 • Vēlamā attīrīšanai paredzētā maksimālā amonija (NH4) koncentrācija ūdenī – max. 5,0mg/l.
 • Vēlamā attīrīšanai paredzētā maksimālā oksidējamības (KMnO4) koncentrācija ūdenī –max. 30,0mg O2/l.
 • Vēlamā attīrīšanai paredzētā maksimālā dzelzs (Fe2+, Fe3+) koncentrācija ūdenī – max. 2,0 mg/l.

~ Ūdens attīrīšanas līmenis

 • Kopējās cietības (H) koncentrācija attīrītā ūdenī pēc attīrīšanas - < 0,5 ekv-mmol/l.
 • Kopējā amonija (NH4+) koncentrācija attīrītā ūdenī pēc attīrīšanas - <0,5 mg/l. 
 • Kopējā oksidējamības (KMnO4) koncentrācija ūdenī pēc attīrīšanas - < 3,0mg O2/l
 • Kopējā dzelzs (Fe2+, Fe3+)koncentrācija attīrītā ūdenī pēc attīrīšanas - <0,2 mg/l.

~ Iekārtu jaudas

Nepieciešamās iekārtas ir jāizvēlas, vadoties pēc ūdens analīžu rezultātiem un vajadzīgās attīrīšanas ražības.
Piezīme! Attīrīšanas ražība nav iekārtas caurplūde. Iekārtas caurplūde lielākoties ir krietni lielāka par attīrīšanas ražību (skatīt zemāk tabulā).
Piezīme! Brīžos, kad ūdens patēriņš būs lielāks par zemāk tabulā norādīto attīrīšanas ražību, ūdens attīrīšanas funkcija tik un tā tiks veikta, taču attīrīšanas pakāpe pamazām samazināsies atkarībā no konkrētajā brīdī pārtērētā ūdens daudzuma.

       Modelis                Max.iekārtas caurplūde      Iekārtas attīrīšanas ražība

 • ANION-305                5,0 m³/h                                 0,5 m³/h (11,60 l/min)
 • ANION-1000              5,0 m³/h                                 0,7 m³/h (11,60 l/min)
 • ANION-1500              5,0 m³/h                                 0,8 m³/h (13,33 l/min)
 • ANION-2000              5,0 m³/h                                 1,0 m³/h (16,66 l/min)
 • ANION-3000              5,0 m³/h                                 1,3 m³/h (21,66 l/min)
 • ANION-4000              5,0 m³/h                                 1,8 m³/h (30,00 l/min)

~ Iekārtu komplektācija un ražotāji

SIA „Ūdens būve” veic pilnu iekārtu komplektāciju. Iekārtas tiek komplektētas SIA „Ūdens būve” darbnīcā, Kalnciema ielā 87, vai nepieciešamības gadījumos objektos uz vietas. Komplektējošās sastāvdaļas ir augstas kvalitātes, tās ir pārbaudītas un testētas. Iekārtu komplektējošo sastāvdaļu ražotāji un piegādātāji ir Eiropā un ASV vadošie līderi šajā jomā, kas mūsuprāt ir pārliecība par uzticību, atbildību un kvalitāti. Nepieciešamības gadījumā izejmateriālu specifikācijas prasīt pārdevējam.

~ Iekārtu tehniskie parametri un specifikācijas

Lai iegūtu paplašinātu informāciju par iekārtām, to specifikācijām, izmēriem un tehniskiem parametriem nepieciešams griezties pie pārdevēja, atsūtot pieprasījumu uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., vai zvanot uz biroja tālruni +371 29349862. 

~ Iekārtu garantijas

 • Iekārtas kopējā garantija ir 3 gadi

 

Kontaktinformācija
  • Darba laiks

   Pirm - Ceturt 9:00 - 18:00
   Piektdiena 9:00 - 17:00
   Sest - Svēt Brīvs

    

  • Saziņa

   Biroja Tālr.: +371 29349862
   Projektu vadītājs: +371 28318246
   Serviss: +371 29182508
   Skype: sia_udensbuve 
   E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

   facebook.lv/udensbuve