SIA "Ūdens būve"

Ūdens attīrīšanas iekārtas - „ANION”

Anion

~ Mīkstina ūdeni

~ Samazina dzelzi

~ Samazina organiskos savienojumus

~ Samazina amoniju

~ Samazina sūlfātus

~ „ANION” sērijas iekārtu raksturojums:

Lielākoties iekārtas izmanto, lai mīkstinātu ūdeni un attīrītu no organiskajiem savienojumiem (Oksidējamības), taču papildus iekārta samazina arī ūdenī esošo dzelzs, mangāna un amonija jonu daudzumu.

~ Īss iekārtu darbības princips:

Ūdens attīrīšanas iekārtas spiediena tvertne ir pildīta ar speciālu jonu apmaiņas pildījumu. Šis pildījums sastāv no trīs komponentiem - kvarca akmeņu slāņa, katjonīta jonu apmaiņas slāņa un anjonīta jonu apmaiņas slāņa. Kvarca akmeņus izmanto ūdens plūsmas sadalīšanai, katjonīta apmaiņas slāni izmanto, lai mīkstinātu ūdeni, samazinātu dzelzs un mangāna savienojumus, savukārt anjonīta slāni izmanto, lai attīrītu ūdeni no organiskajām vielām (Oksidējamības). Ūdens, plūstot cauri šai kopējai masai, kas atrodas tvertnē, piesaista tai kalcija, magnija, dzelzs, amonija, u.c. jonus. Tādejādi ūdens pie patērētāja nokļūst attīrīts. Taču neattīrītais ūdens daudzums (m³), plūstot cauri tvertnes tilpnei, pakāpeniski samazina šī slāņa darbības spējas, tāpēc šis slānis periodiski ir jāatjauno. Atjaunošanās notiek automātiski, skalojot slāni ar sāls šķīdumu. To sauc par filtra reģenerāciju. Reģenerācijas laikā sakrājušies elementi (Ca, Mg, u.c.) tiek izskaloti kanalizācijā. Kad skalošanās process ir beidzies, iekārta atkal ir gatava darbībai, ūdens attīrīšanai. Iekārta darbojās automātiskā režīmā ar vadības mehānisma palīdzību.

 • Vadības mehānisms ir pilnībā aprīkots ar nepieciešamajām funkcijām, lai varētu nekļūdīgi ieregulēt katram klientam individuāli nepieciešamos uzstādījumus, vadoties pēc ūdens analīžu rezultātiem, ūdens spiedieniem, u.t.t..
 • Vadības mehānisms ir aprīkots ar ūdens patēriņa skaitītāju, kurš nodrošina iekārtas reģenerācijas intervālu (skaita litrus līdz nākošajai reģenerācijai), tādejādi nodrošinot reaģenta „Sāls” patēriņa un notekūdeņu ekonomiju.

~ Ūdens attīrīšanas spēja:

 • Vēlamā attīrīšanai paredzētā maksimālā kopējās cietības (H) koncentrācija ūdenī – max. 30 ekv-mmol/l.
 • Vēlamā attīrīšanai paredzētā maksimālā oksidējamības (KMnO4) koncentrācija ūdenī - max. 30mg O2/l.
 • Vēlamā attīrīšanai paredzētā maksimālā amonija (NH4) koncentrācija ūdenī - max. 5mg/l.
 • Vēlamā attīrīšanai paredzētā maksimālā dzelzs (Fe2+, Fe3+) koncentrācija ūdenī – max. 2mg/l.

~ Ūdens attīrīšanas līmenis:

 • Kopējās cietības (H) koncentrācija attīrītā ūdenī pēc attīrīšanas - < 0,5 ekv-mmol/l.
 • Kopējā amonija (NH4+) koncentrācija attīrītā ūdenī pēc attīrīšanas - <0,5 mg/l.
 • Kopējā oksidējamības (KMnO4) koncentrācija attīrītā ūdenī pēc attīrīšanas - <3,0mg O2/l.
 • Kopējā dzelzs (Fe2+, Fe3+) koncentrācija attīrītā ūdenī pēc attīrīšanas - <0,2 mg/l.

~ Iekārtu attīrīšanas ražība un caurplūdes:

Piezīme! Attīrīšanas ražība nav iekārtas caurplūde. Iekārtas caurplūde lielākoties ir krietni lielāka par attīrīšanas ražību (skatīt zemāk tabulā).

Piezīme! Brīžos, kad ūdens patēriņš būs lielāks par zemāk tabulā norādīto attīrīšanas ražību, ūdens attīrīšanas funkcija tik un tā tiks veikta, taču attīrīšanas pakāpe pamazām samazināsies atkarībā no konkrētajā brīdī pārtērētā ūdens daudzuma.

Modelis Iekārtas attīrīšanas ražība Maksimālā iekārtas caurplūde
ANION-305 0,9 m³/h (15,0l/ min) 5,0 m³/h
ANION-1000 1,0 m³/h (16,66l/ min) 4,9 m³/h
ANION-1500 1,2 m³/h (20,00l/ min) 4,8 m³/h
ANION-2000 1,5 m³/h (25,00l/ min) 4,4 m³/h
ANION-3000 1,7 m³/h (28,33l/ min) 4,0 m³/h
ANION-4000 2,0 m³/h (33,33l/ min) 3,5 m³/h

~ Iekārtu komplektācija un ražotāji:

SIA „Ūdens būve” veic pilnīgu iekārtu komplektāciju. Iekārtas tiek komplektētas SIA „Ūdens būve” darbnīcā, Kalnciema ielā 87, vai nepieciešamības gadījumos objektos uz vietas.

Komplektējošās sastāvdaļas ir augstas kvalitātes, tās ir pārbaudītas un testētas. Iekārtu sastāvdaļu ražotāji un piegādātāji ir vadošie līderi šajā jomā, kas mūsuprāt ir pārliecība par uzticību, atbildību un kvalitāti.

ekārtu būtiskākās sastāvdaļas ir vadības mehānisms un jonu apmaiņas materiāls. Ar 10 gadu pieredzi ūdens attīrīšanā uzskatam, ka kvalitatīvākie ir ASV „Clack corporation ražotie mehānismi, savukārt pildījumi Vācijā „Lanxess” ražotie.

„ANION” komplektācijās tiek izmantoti:
Vadības mehānisma modelis: „CLACK WS-EI vai CI”
Katjonīta sveķu pildījums: „LEWATIT S1567”
Anjonīta sveķu pildījums: „LEWATIT S6368A”

SVARĪGI! ANJONĪTA un KATJONĪTA proporcijas, daudzumi tiek rēķināti vadoties pēc konkrētā objekta ūdens analīžu rezultātiem, tāpēc katram proporcijas būs atšķirīgas.

Lai iegūtu paplašinātu informāciju par iekārtām, to specifikācijām, izmēriem un tehniskiem parametriem nepieciešams griezties pie pārdevēja, atsūtot pieprasījumu uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., vai zvanot uz biroja tālruni +371 29349862.

Iekārtas garantija: 3 gadi.

Kontaktinformācija
  • Darba laiks

   Pirm - Ceturt 9:00 - 18:00
   Piektdiena 9:00 - 17:00
   Sest - Svēt Brīvs

    

  • Saziņa

   Biroja Tālr.: +371 29349862
   Projektu vadītājs: +371 28318246
   Serviss: +371 29182508
   Skype: sia_udensbuve 
   E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

   facebook.lv/udensbuve