Ūdens būve

Ūdens attīrīšanas iekārtas - „ANION-TWIN”

Anion

~ Mīkstina ūdeni

~ Samazina dzelzi

~ Samazina organiskos savienojumus

~ Samazina amoniju

~ Samazina sūlfātus

~ „ANION-TWIN” sērijas iekārtu raksturojums:

Šīs iekārtas attīra ūdeni no dažādiem ķīmiskiem piemaisījumiem. Lielākoties iekārtas izmanto ūdens mīkstināšanai un oksidējamības attīrīšanai, taču papildus iekārta samazina arī ūdenī esošos dzelzs, mangāna un amonija jonus.

„AION-TWIN” sērijas attīrīšanas iekārtas ir paredzētas gan privātajam sektoram (privātmājām, viesu namiem), gan komerciālajam un industriālajam sektoram (ražošanas iestādēm, daudzdzīvokļu namiem), u.c vietām, kur noteicošais ir ne tikai augsta ūdens attīrīšanas kvalitāte un ērta turpmākā ekspluatēšana, bet arī patstāvīga ūdens attīrīšana nepārtrauktā plūsmā.

„ANION-TWIN” atšķiras no parastajām vai „duplex” ūdens mīkstināšanas iekārtām ar to, ka šie modeļi nodrošina nepārtrauktu ūdens padevi patērētājam, nemainot ūdens attīrīšanas ražību un caurplūdi pat reģenerācijas laikā.

~ Īss iekārtu darbības princips:

Ūdens attīrīšanas iekārtas spiediena tvertnes ir pildītas ar katjonīta un anjonīta apmaiņas slāni (jonu apmaiņas sveķi). Šis slānis piesaista (absorbē) no tvertnei cauri tekoša ūdens kalcija, magnija, dzelzs, amonija, u.c. jonus. Neattīrītais ūdens daudzums (m³), plūstot cauri tvertnes tilpnē atrodošajam slānim, pakāpeniski samazina šī slāņa darbības spējas. Un tāpēc šis slānis periodiski ir jāatjauno. Atjaunošanās notiek automātiski skalojot slāni ar sāls šķīdumu. To sauc par filtra reģenerāciju. Reģenerācijas laikā sakrājušies elementi tiek izskaloti kanalizācijā. Kad skalošanās process ir beidzies, iekārta atkal ir gatava darbībai, ūdens attīrīšanai. Iekārta darbojas automātiskā režīmā ar vadības mehānisma palīdzību.

Iekārtai ir divas spiediena tvertnes, kas pievienotas pie ūdens sistēmas. Ar iekārtas vadību ūdens plūsma tiek nodrošināta caur vienu no tvertnēm. Tas ir nepieciešams, lai iekārtas reģenerācijas laikā neattīrītā ūdens padeve nenokļūtu sistēmā pie patērētāja. Piemēram, kad viena no tvertnēm veic reģenerāciju, vadība aizver ūdens izplūdi no šīs tvertnes, taču ūdens padeve tiek nodrošināta caur otru tvertni, līdz iekārtas nākamajai reģenerācijai. Šāds process nodrošina patērētājam nepārtrauktu attīrītu ūdens padevi ar nesamazinātu attīrīšanas ražību un caurplūdi. Vadības mehānismi ir pilnībā aprīkoti ar nepieciešamajām funkcijām, lai varētu nekļūdīgi ieregulēt katram klientam individuāli nepieciešamos uzstādījumus, vadoties pēc ūdens analīžu rezultātiem, ūdens spiedieniem, u.t.t.. Vadības mehānismi ir aprīkoti ar ūdens patēriņa skaitītāju, kurš nodrošina iekārtas reģenerācijas intervālu (skaita litrus līdz nākošajai reģenerācijai), tādejādi nodrošinot reaģenta „Sāls” patēriņa un notekūdeņu ekonomiju.

~ Ūdens attīrīšanas spēja:

 • Vēlamā attīrīšanai paredzētā maksimālā kopējās cietības (H) koncentrācija ūdenī - max.30ekv-mmol/l.
 • Vēlamā attīrīšanai paredzētā maksimālā oksidējamības (KMnO4) koncentrācija ūdenī - max. 30mg O2/l.
 • Vēlamā attīrīšanai paredzētā maksimālā amonija (NH4) koncentrācija ūdenī - max. 5mg/l.
 • Vēlamā attīrīšanai paredzētā maksimālā dzelzs (Fe2+, Fe3+) koncentrācija ūdenī – max. 2mg/l.

~ Ūdens attīrīšanas līmenis:

 • Kopējās cietības (H) koncentrācija attīrītā ūdenī pēc attīrīšanas - < 0,5 ekv-mmol/l.
 • Kopējā oksidējamības (KMnO4) koncentrācija attīrītā ūdenī pēc attīrīšanas - <3,0mg O2/l.
 • Kopējā amonija (NH4+) koncentrācija attīrītā ūdenī pēc attīrīšanas - <0,5 mg/l.
 • Kopējā dzelzs (Fe2+, Fe3+) koncentrācija attīrītā ūdenī pēc attīrīšanas - <0,2 mg/l.

~ Iekārtu attīrīšanas ražība un caurplūdes:

Piezīme! Attīrīšanas ražība nav iekārtas caurplūde. Iekārtas caurplūde lielākoties ir krietni lielāka par attīrīšanas ražību (skatīt zemāk tabulā).

Piezīme! Brīžos, kad ūdens patēriņš būs lielāks par zemāk tabulā norādīto attīrīšanas ražību, ūdens attīrīšanas funkcija tik un tā tiks veikta, taču attīrīšanas pakāpe pamazām samazināsies atkarībā no konkrētajā brīdī pārtērētā ūdens daudzuma.

Modelis Iekārtas attīrīšanas ražība Maksimālā iekārtas caurplūde
ANION-305 TWIN 0,9 m³/h (15,00l/min) 5,0 m³/h
ANION-1000 TWIN 1,0 m³/h (16,66l/min) 4,9 m³/h
ANION-1500 TWIN 1,2 m³/h (20,00l/min) 4,8 m³/h
ANION-2000 TWIN 1,5 m³/h (25,00l/min) 4,4 m³/h
ANION-3000 TWIN 1,7 m³/h (28,33l/min) 4,0 m³/h
ANION-4000 TWIN 2,0 m³/h (33,33l/min) 3,8 m³/h

~ Iekārtu komplektācija un ražotāji:

SIA „Ūdens būve” veic pilnīgu iekārtu komplektāciju. Iekārtas tiek komplektētas SIA „Ūdens būve” darbnīcā, Kalnciema ielā 87, vai nepieciešamības gadījumos objektos uz vietas.

Komplektējošās sastāvdaļas ir augstas kvalitātes, tās ir pārbaudītas un testētas. Iekārtu sastāvdaļu ražotāji un piegādātāji ir vadošie līderi šajā jomā, kas mūsuprāt ir pārliecība par uzticību, atbildību un kvalitāti.

Iekārtu būtiskākās sastāvdaļas ir vadības mehānisms un jonu apmaiņas materiāls. Ar 10 gadu pieredzi ūdens attīrīšanā uzskatam, ka kvalitatīvākie ir ASV „Clack corporation ražotie mehānismi, savukārt pildījumi Vācijā „Lanxess” ražotie.

„ANION” komplektācijās tiek izmantoti:
Vadības mehānisma modelis: „CLACK WS-EI vai CI”
Katjonīta sveķu pildījums: „LEWATIT S1567”
Anjonīta sveķu pildījums: „LEWATIT S6368A”

SVARĪGI! ANJONĪTA un KATJONĪTA proporcijas, daudzumi tiek rēķināti vadoties pēc konkrētā objekta ūdens analīžu rezultātiem, tāpēc katram proporcijas būs atšķirīgas.

Lai iegūtu paplašinātu informāciju par iekārtām, to specifikācijām, izmēriem un tehniskiem parametriem nepieciešams griezties pie pārdevēja, atsūtot pieprasījumu uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., vai zvanot uz biroja tālruni +371 29349862.

Iekārtas garantija: 3 gadi.

Kontaktinformācija
  • Darba laiks

   Konsultācijas uz vietas birojā sniedzam tikai pēc iepriekšējas vienošanās!  
   Pirmdiena:   9:00 - 18:00
   Otrdiena:     9:00 - 18:00
   Trešdiena:   9:00 - 18:00
   Ceturtdiena: 9:00 - 18:00
   Piektdiena:   9:00 - 17:00
   Sestdiena un svētdiena: Brīvs

    

  • Saziņa

   Biroja Tālr.: +371 29349862
   Projektu vadītājs: +371 22301342 
   Serviss: +371 29182508
   E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

   facebook.lv/udensbuve