Lielākā daļa cilvēku ūdeni saņem centralizēti no ūdensapgādes saimniecībām. Ūdens ceļš līdz patērētājam sākas ar ūdens iegūšanu no artēziskā dziļurbuma vai ūdens tilpnes, piemēram, ezera, upes. Tad tas tiek attīrīts speciālās ūdens attīrīšanas stacijās un uzkrāts ūdenstorņos vai tvertnēs. Pēc tam ūdens pa centralizētiem tīkliem tiek padots patērētājiem.
Attīrīšanas stacijās ūdeni sagatavo līdz normatīvajos aktos paredzētajai kvalitātei. Parasti ūdens tiek attīrīts no mehāniskajiem piemaisījumiem, kā arī atdzelžots, taču lielākoties netiek attīrīts no cietības. Nereti centralizētajā ūdenī ir ievērojami augsta cietība, kuras rezultātā veidojas kaļķakmens tējkannās, veļas mašīnās, uz sanitārās tehnikas, u.c.
Jāpiemin arī populāra parādība - veco cauruļvadu korozēšana. Attīrīšanas stacijā ūdens tiek attīrīts, taču kamēr tas nokļūst līdz patērētājam, dēļ cauruļvadu korozijas, tas jau ir sabojāts.
Lai uzlabotu centralizētā ūdens kvalitāti iesakām uzstādīt iekārtas ūdens mīkstināšanai un korozijas dzelzs attīrīšanai.